środa, 4 marca 2015

Co listonosz przydźwigał do mnie w lutym?

Dzień dobry, cześć i czołem!

Dzisiaj witam Was niemal prosto z ciepłego łóżka. Mój głos się zbuntował i zostałam w domu, poleniuchować trochę przez trzy dni dni. Jestem bardziej kaszląca niż naprawdę chora - do czytania więc w stanie idealnym. Do czytania - i chodzenia na tańce. Musiałabym być umierająca, żeby na nie nie pójść! Tak, właśnie wróciłam z zajęć i oczywiście jestem cała w skowronkach. Muszę się pochwalić, że pani pogratulowała mi dziś mojego oberka! Marzenia się spełniają, poważnie! 
Jestem ostatnio niesamowicie szczęśliwa. To cudowne uczucie, zupełnie nie mieć się czym martwić. No, ewentualnie zbliżającymi się egzaminami, ale przecież jest jeszcze tyyle czasu... Poza tym nawet jeśli pójdą mi źle, to z pewnością pocieszą mnie te wszystkie prześliczne książki, które zawitały do mnie w ostatnim czasie!

(Wybaczcie mi jakość, zdjęcie robione telefonem. Nie mam pojęcia, gdzie jest mój kabel od aparatu)

 • Hopeless - Colleen Hoover - pożyczona od koleżanki. Pochłonęłam ją jeden dzień. Młodzieżówka jak młodzieżówka, niby nic specjalnego, ale czytało się ją bardzo lekko. Na dniach postaram się napisać recenzję.
 • Vivien Leigh - Anne Edwards - biografia aktorki grającej moją ukochaną Scarlett O'Harę, znalazłam ją pod choinką.
 • PLL, Doskonałe - Sara Shepard - z Finty. Mam nadzieję, że seria szybko mi się nie znudzi!
 • Bellagrand - Paullina Simons - z wymiany. Nigdy nie słyszałam o autorce, ale może akurat spodoba mi się jej dzieło?
 • Tajemnica Noelle - Diane Chamberlain - z Finty. Po lekturze Ceecee Wilkes nie mogę się jej doczekać!
 • Sto imion - Cecelia Ahern - z wymiany. Równie dobra jak Love, Rosie?
 • Wiem o tobie wszystko - Claire Cendal - egzemplarz recenzencki od wydawnictwa Akurat. Temat stalkingu brzmi intrygująco, czyż nie?
 • Tajemny dziennik Marii Antoniny - Carolly Erickson - z wymiany. Z pewnością słabsza od trylogii Juliet Grey, ale to wciąż Maria Antonina... 
 • Jesteś cudem - Regina Brett - z biblioteczki rodziców. Jakoś ominął mnie ten szał na książki autorki i właściwie wciąż mnie do nich nie ciągnie, ale skoro już jedna z nich jest w domu, głupio po nią nie sięgnąć. 
 • Zabić drozda - Harper Lee - pożyczona od kolegi, skończyłam w poniedziałek. Przecudowna!

Na dniach mam zamiar pożyczyć także Losing hope, a od innej koleżanki Wróć, jeśli pamiętasz. Poza tym wygrałam w szkole konkurs, w którym nagrodą jest dowolna książka. Wybrałam najnowszą powieść Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk - Fortuna i namiętności: Klątwa, ale nie zacznę się nią cieszyć, póki nie zobaczę jej na oczy. Mam też sporo punktów na Fincie, ale na razie doskwiera mi niestety brak pomysłu, co by tu zamówić. Ale to pewnie samo wyniknie, jak zwykle. 
Teraz wezmę się chyba za Wiem o tobie wszystko, ale pewnie dopiero jutro. Muszę trochę nadrobić zaległości, bo jutro czeka mnie już szkoła...
A Wy co czytacie?

Całuję Was! 
Emila

25 komentarzy:

 1. Z twojego stosiku chciałabym przeczytać "Hopeless" "Wiem o tobie wszystko", "Sto imion" i "Zabić drozda :D Czyli całkiem sporo książek Ci zazdroszcze xD A i jeszcze "Belgrad, gdyż jest to jedna z moich ulubionych pisarek! :D Miłego czytania! :D

  http://papierowa-kraina.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawy stosik. "Hopeless" również mnie pochłonęło, "Losing Hope" też już przeczytałam i bardzo mi się podobało :)
  Przyjemnej lektury :)

  OdpowiedzUsuń
 3. "Zabić drozda" zamierzam w tym miesiącu przeczytać po angielsku - wypożyczyłam sobie z biblioteki :) Zazdroszczę "Stu imion" oraz tego dziennika Marii Antoniny!

  OdpowiedzUsuń
 4. O ja Cię! ale piękności na Twojej półce! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Hopeless <3 Tajemnica Noelle <3 Jesteś cudem <3 Widzę, że same piękne książki masz w tym miesiącu :D Zastanawia mnie książka Cecelii Ahern, bardzo lubię tę autorkę, ale tej pozycji jeszcze nie miałam okazji przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Z Twojego stosiku przeczytałam "Hopeless", a chętnie zabrałabym się za "Sto imion". Powieści C. Ahern chodzą za mną już od dłuższego czasu. Powodzenia w czytaniu, czekam na recenzje.

  [wachajac-ksiazki.blogspot.com]

  OdpowiedzUsuń
 7. od dłuższego czasu zastanawiam się nad kupnem biografii Vivien Leigh i także nad Jesteś cudem.

  czytaniewekrwii.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetne pozycje! Ciekawa jestem "Tajemniczego dziennika Marii Antoniny" - trylogia Juliet Grey chodzi za mną od jakiegoś czasu, ale a nuż ta książka okaże się lepsza? Kto wie... :)

  OdpowiedzUsuń
 9. "Hopeless" osobiście bardzo polubiłam, mam teraz ochotę na "Losing Hope" ;) zazdroszczę także "Wiem o tobie wszystko" i "Zabić drozda"... piękne zdobycze! <3

  OdpowiedzUsuń
 10. Hopeless wspaniała, już się nie ogę doczekać, aż sięgnę po Losing hope :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie czytałam nic z Twojego stosu, ale gdy widzę nazwisko Aherns to dostaje drgawek. Do mnie autorka kompletnie nie przemawia, chociaż czytałam tylko "Love, Rosie". Ta książka jednak zraziła mnie do niej do takiego stopnia, że nie mogę nawet patrzeć na jakąkolwiek jej powieść :P

  OdpowiedzUsuń
 12. Piękne zdobycze, przyjemnej lektury.

  OdpowiedzUsuń
 13. Ile wspaniałych książek! Najbardziej chciałabym przeczytać ,,Zabić drozda"! :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Muszę przeczytać "Zabić drozda" w końcu :) No i na "Hopeless" mam ochotę :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Czytałam jedynie Hopeless i bardzo mi się spodobała ta opowieść. Choć nie była nadzwyczajna. ;) "Zabić drozda" i "Wiem o Tobie wszystko" mam w planach. ;)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 16. "Sto imion" czytałam i zachwyciłam się naprawdę mocno. Podobnie "Jesteś cudem", choć moim zdaniem "Bóg nigdy nie mruga" było znacznie lepsze. Ciekawa jestem za to, jak spodoba mi się "Wiem o tobie wszystko".

  OdpowiedzUsuń
 17. Czekam na recenzje "Wiem o Tobie wszystko" :)

  OdpowiedzUsuń
 18. "Hopeless" również czeka na mojej półce, zazdroszczę "Jesteś cudem", bo od dłuższego czasu chcę przeczytać. Zdrowiej szybko :-)

  OdpowiedzUsuń
 19. Dziennik Marii Antoniny bym Ci chętnie podkradła :D

  OdpowiedzUsuń
 20. "Jesteś cudem" jest tak bardzo przepiękne, przeczytaj jak najszybciej <3

  OdpowiedzUsuń
 21. Muszę w końcu poznać jakieś dzieło mojej imienniczki. Miłej lektury!

  OdpowiedzUsuń
 22. "Zabić drozda" to jedna z moich ulubionych książek :)
  "Doskonałe" też bardzo mi się podobały. A co do reszty, to nie czytałam, ale wszystkie tytuły są zachęcające.

  OdpowiedzUsuń