piątek, 23 sierpnia 2013

Stosik sierpniowy

Wakacje dobiegają końca a ja czuję coraz większe przygnębienie. Krótszy dzień, coraz częściej widuję nauczycieli, wciąż nie mam plecaka.;p Od września będę pewnie miała też o wiele mniej czasu, więc póki co czytam ile mogę...

Koniec. Na osłodzenie tych smutnych rozmyślań - stosik złożony z moich sierpniowych zdobyczy.
"Przez burze ognia" - Veronica Rossi - z wymiany
"Intruz" - Stephenie Meyer - pożyczona od koleżanki (nareszcie)
"Cień wiatru" - Carlos Ruiz Zafon - z biblioteki
"Książę mgły" - j.w. - z wymiany
"W pogoni za rozumem" - Helen Fielding - z biblioteki (teraz czytam, jak na razie średnio. Pierwszy tom faktycznie lepszy)
"Wielki Gatsby" - Francis Scott Fitzgerald - z Finty
"Geneza" - Jessica Khoury - z wymiany


Nie wiem, czy dam radę dodać jutro recenzję "W pogoni za rozumem"/"Delirium short story: Alex" (czytam w formie ebooka). A jeśli nie dam rady, to zrobię to pewnie dopiero w czwartek, bo jadę jeszcze na parę dni na Roztocze, do Zwierzyńca. Jestem jednak dobrej myśli :)

Pozdrawiam, 

Ema :*

27 komentarzy:

 1. Nie czytałam żadnej książki z stosiku, ale chętnie poznam twoją opinie o nich.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam tylko "Cień wiatru", ale stosik okazały.
  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zazdroszczę genezy, natomiast polecam księcia mgły :))
  Miłej lektury ^.^

  OdpowiedzUsuń
 4. Intruza czytałam i bardzo mi się podobał, do czasu, a Przez burze ognia mam w najbliższych planach czytelniczych. Zafona podczytuję sobie od niechcenia, za Marinę się wzięłam i gdybym miała ksiązkę pod ręką, to pewnie bym jej poświęciła uwagę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Super stos, chciałabym przeczytać Genezę i Przez burze ognia :) Ech, nie tylko Ty przejmujesz się końcem wakacji :c Tyle że ja nawet teraz nie czytam zbyt dużo.

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam za sobą tylko "Intruza", za to "Genezę" chętnie bym podebrała.

  OdpowiedzUsuń
 7. O, Intruz :) Ja czekam, aż dotrze do mnie z wymiany :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo interesujący stosik. :) "Intruza" mam na swojej półce, czeka na swoją kolej, natomiast czekam na Twoją recenzję książki "Przez burze ognia". Cd książek Zafóna również czekam na Twoją relację po przeczytaniu - bardzo lubię tego autora a tych książek nie miałam jeszcze okazji przeczytać. :)
  Życzę miłej lektury. :)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 9. Oddawaj Genezę i Przez Burze Ognia :D Czekam na recenzje :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Super stos! Właśnie dzisiaj przeczytałam Przez burze ognia i mi się spodobała, jestem ciekawa jakie ty będziesz mieć odczucia. Miłego czytania!

  OdpowiedzUsuń
 11. Zabieram się we wrześniu za "Genezę" i "Przez burze ognia" :)
  Życzę udanej lektury ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Oooo,"Geneza", świetny stos. Czekam na recenzje. :)

  OdpowiedzUsuń
 13. ... „Intruz” - brr.. jak o nim pomyślę to przechodzą mnie dreszcze, ile ja się musiałam męczyć z tą książką! Ale Tobie pewnie się spodoba, jak wszystkim poza mną. :)
  „Księcia mgły” czytałam i powieść przypadła mi do gustu.

  Czekam na kolejną recenzję ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. 'Cien wiatru' bardzo chciałabym przeczytac, serdecznie polecam ci 'Księcia mgł' mi się bardzo spodobała ta książka, być może także trafi w towje gusta :) Reszty niestety nie znam, ale chetnie poczytam recki :)

  OdpowiedzUsuń
 15. "Cień wiatru" Zafona polecam i to bardzo - naprawdę świetna książka ;) Jedna z moich ulubionych ;)

  OdpowiedzUsuń
 16. Bardzo zazdroszczę Ci "Genezy" i powieści Zafona (: czekam na recenzję :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Myśli o szkole staram się do mej głowy, umysłu nie wpuszczać, bo inaczej kompletnie bym się załamała (w roku szkolnym nie będę miała czasu czytać - klasa maturalna mnie czeka). Na razie skupiam się na tych dziewięciu dniach sierpnia i książkach, które czekają na przeczytanie (a jest ich cała masa :D). Co do stosiku - zacny. :) Chętnie bym Ci podwędziła taką "Genezę" na przykład. ;) "Intruza" czytałam i spotkania z nim nie żałuję - Meyer pozytywnie mnie zaskoczyła. "Przez burze ognia" polecam gorąco - absolutnie wpasowało się w moje gusta i teraz czekam z niecierpliwością na poniedziałek - wtedy (podobno) będzie można kupić jego kontynuację ("Przez bezmiar nocy" nadchodzę!!!). :3 "Cień wiatru" mam u siebie tylko jest jest jeszcze nieprzeczytany. :p
  Miłej lektury Ci życzę!

  OdpowiedzUsuń
 18. Zazdroszczę Przez burze ognia i Cienia Wiatru. :)
  Czekam też na recenzję Intruza, bo to jedna z moich ulubionych książek.

  OdpowiedzUsuń
 19. Raczej nie widzę w Twoim stosiku książek dla siebie, chyba że "W pogoni za rozumem", ale najpierw musiałabym sięgnąć po pierwszą część.

  Ech, ja nie wiem, wakacje już prawie się kończą, wydawałoby się, że przecież dopiero się zaczęły! W roku szkolnym pewnie też będę mniej czytać, bo - wiadomo - nauka itd.

  O, jedziesz na Roztocze, do Zwierzyńca? Ja mieszkam niedaleko. :-)

  Miłego pobytu i przyjemnej lektury!

  OdpowiedzUsuń
 20. Czyli wybierzesz się w moje okolice, ja jestem z województwa lubelskiego. :)

  Co do książek... Przeczytałabym tę pt. "Wielki Gatsby" i może jeszcze tę pt. "Geneza" i książki autorstwa C. R. Zafona. "Przez burze ognia" to chyba nie dla mnie, ostatnio zrezygnowałam z czytania literatury fantastycznej. A jeśli chodzi o drugi tom serii o Bridget Jones, to na początku jest trochę nudnawo, ale nie zrażaj się, bo dalej jest lepiej. I tak jak napisałaś, pierwszy tom faktycznie lepszy. :)

  OdpowiedzUsuń
 21. "Przez burze ognia" niedawno wygrałam w konkursie, niedługo zaczynam czytać. "Intruza" czytałam i bardzo mi się spodobał, chociaż nie wiem, czy do końca spodoba się Tobie. :) Chętnie podkradłabym Ci "Genezę".

  OdpowiedzUsuń
 22. Wszystko bym Ci z chęcią podkradła oprócz "W pogoni za rozumem", którą posiadam. "Cień wiatru" czytałam, a że Zafona darzę sympatią wielką to z chęcią przygarnęłabym na własność. Pozdrawiam i czekam na recenzje!

  OdpowiedzUsuń
 23. "Cień wiatru" jest podobno niesamowitą książką. Czekam na twoją opinię. :)

  OdpowiedzUsuń
 24. "Przez budzę ognia" i "Intruza" poczytamy razem :3 Czekam na ciebie, ziomuś!
  O mamo! Jaka wielka ta "Geneza"! Ile to ma stron? O.o

  OdpowiedzUsuń
 25. Ciekawa jestem Twoich recenzji "Wielkiego Gatsby'ego" i "Cienia wiatru". Ta pierwsza książka bardzo mi się podobała, a druga nadal przede mną :)

  OdpowiedzUsuń
 26. ''Intruz'' zaczynam czytać zaraz po ''Grze anioła''
  Obserwuję i zapraszam do mnie .;)

  OdpowiedzUsuń